Kuba

"Czy wiara w Boga ma sens?" Jako nastolatek często zadawałem sobie to pytanie. Po co wierzyć, jeśli to nie jest prawdziwe i nie ma realnego wpływu na to, kim jestem i co robię?

W moich poszukiwaniach pomogło mi kilka rzeczy.

Po pierwsze, FAKTY. Studiując różne zagadnienia historyczne, upewniłem się co do tego, że Biblia nie jest zbiorem mitów, a Jezus nie jest śmieszną długowłosą postacią z historyjek dla grzecznych dzieci. Nowy Testament jest wiarygodnym dokumentem i na podstawie relacji w nim zawartych wierzę, że Jezus naprawdę zmartwychwstał. On jest jedyną drogą do Boga.

Po drugie, DOŚWIADCZENIE BOGA. Poznałem ludzi w moim wieku, dla których Bóg był bardzo bliski. Zacząłem się z nimi spotykać, by czytać razem Biblię, dyskutować o nurtujących kwestiach, modlić się. Nikt nas do tego nie zmuszał, sami chcieliśmy, bo wydawało nam się to ciekawsze niż wszystko inne. Zdecydowałem wtedy, że wierzę w Jezusa i zapraszam Go do swojego życia.

I wtedy nawiązałem z Bogiem taki realny kontakt. On dał mi siebie doświadczyć. Trudno to opisać słowami, ale namacalnie odczułem, że jest potężny, że kocha, że Mu na mnie zależy. Już nie był "gdzieś daleko", ale we mnie.

To był początek długiej przygody, w której zdarzyło się wiele cudów, ale też trudnych sytuacji. Bóg rozpoczął pracę na moim charakterem. Zaczął uwalniać mnie od skupienia na sobie samym. Z nieśmiałego mola książkowego zmieniłem się w kogoś, kto lubi ludzi i stara się pomagać innym.

Taka wiara - oparta o obiektywne fakty i osobiste doświadczenie Boga - ma według mnie sens. Wiara jest dla mnie relacją z Bogiem, który nadaje mojemu życiu cel i który "od środka" zmienia je na lepsze.

[dłuższa wersja: https://mystory.me/story/kuba-cieslar]