Kościoły Domowe Wrocław

Mateusz

Mateusz

Wychowałem się w rodzinie katolickiej, więc wiara w Boga była dla mnie czymś naturalnym. Jednak była ona czysto życzeniowa. Myślałem, że niemożliwe jest wykazanie Jego istnienia. Odczuwałem wewnętrzną pustkę, dlatego szukałem odpowiedzi na pytania dotyczące celu i sensu życia.

Pewnego dnia zacząłem oglądać filmy o kosmitach. Szukając informacji na ten temat, trafiłem przypadkowo na chrześcijańską stronę internetową z rozważaniami na temat historyczności faktu zmartwychwstania Jezusa. Dowody tam przedstawione były tym, czego szukałem i czemu nie mogłem zaprzeczyć. Odkryłem, że Jezus nie jest postacią z legend, że naprawdę żyje. Dlatego uznałem go swoim Panem.

Od tego czasu Bóg zaczął zmieniać moje życie. Odkryłem w Biblii kolejne fakty na Jego temat: o tym, że na krzyżu Jezus zajął moje miejsce i zapłacił karę za moje grzechy… o tym, że życie wieczne jest darem od Boga, a nie nagrodą za moje dobre uczynki… o tym, że Ducha Świętego może otrzymać każdy, kto wierzy w Jezusa… Doświadczyłem tego i to było coś, co wypełniło pustkę w moim życiu. Jezus pomógł mi też zwalczyć grzechy, z którymi wcześniej sam nie mogłem sobie poradzić.

Półtora roku później poznałem innych ludzi, którzy zdecydowali się zawierzyć Jezusowi. Dzięki przyjaźni z nimi zacząłem doświadczać jeszcze większych zmian. Przed nawróceniem byłem nieśmiały i wolałem spędzać czas w samotności niż w grupie. Jezus zmienił to o 180 stopni. Teraz to relacje z osobami, z którymi wspólnie poznajemy Boga, powodują, że jestem szczęśliwy.